Uratowany przez AED ufundował defibrylator swojej miejscowości

it's safe here

Ratujące życie urządzenie zostało zainstalowane na osiedlu Carlton Colvile w mieśce Lowestoft– dzięki hojności osoby, która przeżyła NZK oraz fundacji Heart 2 Heart Norfolk.

Stewart Clifford doznał nagłego zatrzymania krążenia w swoim domu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dzięki błyskawicznej pomocy służb ratunkowych i zastosowaniu wczesnej defibrylacji 66-latek jest już w domu.

Jak relacjonuje poszkodowany 14 grudnia rozmawiał z żoną kiedy nagle upadł. Na szczęście straż pożarna i sanitariusze byli w okolicy, dzięki czemu pojawili się bardzo szybko w domu Pana Clifforda. Na swoim wyposażeniu posiadali defibrylator AED, który uratował życie  66-letniego człowieka.
Fakt, że to właśnie defibrylator uratował życie mężczyzny podkreśla jego żona. W swojej wypowiedzi zwraca uwagę, że nikt nie spodziewa się nagłego zatrzymania krążenia, ponieważ, jak mówi „ludzie nie myślą, że akurat mnie może to spotkać.”

Pan Stewart spędził 5 tygodni w szpitalu, gdzie przebywał na intensywnej terapii. Małżonkowie nie potrafią wyrazić wdzięczności za odratowanie życia ratownikom medycznym i strażakom, którzy tak szybko pojawili się z defibrylatorem.
Małżonkowie zdecydowali się na zakup defibrylatora AED dla swojego osiedla. Dzięki pielęgniarce, którą Państwo Clifford poznali podczas pobytu Stewarta w szpitalu – doszło do spotkania z fundacją Heart 2 Heart Nortfolk.

Fundacja została założona przez Panią Biggs, której córka doznała NZK w wieku zaledwie 7 lat. Wspomniana organizacja zainstalowała już wiele defibrylatorów służących lokalnej społeczności.
Państwo Stewartowie ufundowali defibrylator AED, natomiast ich syn elektryk zamontował go w specjalnie przeznaczonej do tego szafce na ścianie ich domu. Jest to wspaniały przykład szerzenia idei wczesnej defibrylacji.
22 marca odbyło się szkolenie z obsługi defibrylatora dla wszystkich zainteresowanych. Szkolenie zostało zorganizowane przez założycielkę fundacji Heart 2 Heart Nortfolk panią Biggs oraz pielęgniarkę Mickey Cox

Pani Clifford podkreśla, że Jayne Biggs to wspaniała osoba, a wszystko czego się podejmuje robi z ogromną miłością. Dla całej rodziny Cliffordów były to bardzo trudne chwile, ale są szczęśliwi, że mogli zakupić defibrylator AED a tym samym przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa dla Carlton Colville, które jest naprawdę dużą społecznością.

źródło: http://www.edp24.co.uk/news/he...