it's safe here

11 stycznia 2019 r. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju uroczyście przekazano 10 naszych defibrylatorów w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój", dofinansowanego w ramach akcji PZU Pomoc To Moc.

Defibrylatory pojawiły się w najbardziej uczęszczanych punktach w mieście, a mieszkańcy zostaną  przeszkoleni z zapobiegania wypadkom i udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z wykorzystaniem AED.

"Wytypowaliśmy miejsca, w których defibrylatory powinny się znaleźć – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. –  Żeby to były miejsca ogólnie dostępne, przez jak najdłuższy czas, na terenie całego miasta. Żeby były jak najbliżej osób potrzebujących."

Samaritan PAD 350P pełnią dyżur w Miejskiej Szkole Podstawowej i Urządzie Miasta. Defibrylatory zawisły również w dwóch obiektach sportowych: na boisku przy ulicy Topolowej oraz na wzgórzu Gedymina. Dwa trafiły do obiektów sanatoryjnych Uzdrowiska Szczawno-Jedlina oraz do obiektu Sanatoriów Dolnośląskich – w Azalii.  Defibrylator pojawił się także w Dworzysku i w Miejskiej Bibliotece publicznej.

Projekt został zainicjowany przez Pana Pawła Danielaka i klub MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój po akcji przekazania bezpłatnego defibrylatora AED Samaritan PAD dla osoby uratowanej naszym sprzętem w  programie Forward Hearts na Halę Sportową w Szczawnie-Zdroju i przeszkoleniu 50 dzieci z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Sytuacja ta pokazała, jak ważnym urządzeniem jest defibrylator AED. Pierwsze minuty są najważniejsze dla ratowania życia. Defibrylator wspiera ratownika w jego działaniach, dzięki czemu ratowanie życia jeszcze nigdy nie było tak proste.

Panu Pawłowi Danielakowi oraz klubowi MKS Mazbud Basket należą się gratulacje za troskę o bezpieczeństwo w swoim mieście. Oby coraz więcej było takich inicjatyw w naszym kraju. 

Gmina Szczawno-Zdrój stała się jedną z bezpieczniejszych gmin w Polsce.

GRATULUJEMY!

3_190118_092541.jpg#asset:5024

Tabliczka.png#asset:5027Logo.jpg#asset:50261_190118_094016.jpg#asset:5025