Bezpieczny przedszkolak - nasza akcja dla najmłodszych

it's safe here

Ruszyła akcja Bezpieczny Przedszkolak, której jesteśmy współorganizatorem.

Na ten moment akcja objęła szczecińskie przedszkola, pierwszym odwiedzonym było przedszkole Nutka. Pomysłodawcą projektu jest ratownik medyczny Pan Marcin Drewnowski, który na co dzień pracuje w szczecińskim Zespole Ratownictwa Medycznego.

Jak podkreśla Pan Marcin dzieci zarówno młodsze jak i te starsze chłoną wiedzę jak gąbki. Do tej pory nie było akcji nauki defibrylatorów AED wśród najmłodszych.

Nagłe Zatrzymanie Krążenia stanowi główną przyczynę śmierci na całym świecie. Jedyną szansą na ratunek jest błyskawiczna pomoc i zastosowanie defibrylatora AED. Z tego właśnie powodu tak ważne jest przygotowanie dzieci do samodzielnego udzielenia pierwszej pomocy.

W ramach akcji przedszkola odwiedzane są przez zespoły ratownictwa medycznego. Dzieci mają możliwość zapoznania się z karetką pogotowia, sprzętem na którym pracują Ratownicy Medyczni, ale to nie wszystko mają okazję ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED Samaritan PAD. Ćwiczenia odbywają się na fantomach oraz pluszowych odbiorców szkolenia – Misiach.

Akcja została objęta patronatem medialnym przez iszczecinek.pl oraz TV Puls Regionu.

(źródło: iszczecinek.pl)